8. mail toimus Rakvere Põhjakeskuse juures Perepäev "Kodu kaitseks" kus osales üle paarikümne turvalisuse ja ohutusega seotud organisatsiooni nende hulgas Lõuna-Eesti vetelpäästekoerad.
Põhjakeskuse parklas said huvilised  tutvuda alarmsõidukite tehnikaga, jälgida vetelpäästekoerte ja Viru vangla valvekoera tegutsemist ning õppida, kuidas õigesti kustutada tulekahju. Samuti sai  näha erinevate operatiivmasinate sisustust.

Vesikoeri käis esindamas Valdek lisaks  kogu päästemasinaskonnaga, samuti Tiina koos Sarri ja Tiffanyga,  ning  Rakverest pärit  Alvar landseer Bossega.

Meie etteaste kujunes ligi 2 tunniseks, mille jooksul oli  nii  lastel kui täiskasvanutel võimalik tutvuda meie koertega, saada  rohkem teada vesikoertest ja nende seosest  vetelpäästega, esitada küsimusi.

Eriti populaarseks kujunes  koerte paitamine ja kallistamine ning loomulikult ka pildistamine. Ega  ei näe just tihti suuri, karvaseid ja ülisõbralikke mõmmikuid, kes lubavad endid igati patsutadaja tänutäheks näogi ``puhtaks pesevad``

Usun, et  suutsime pakkuda  külastajatele toreda elamusterohke päeva meie suurte ja armsate vesikoerte abiga.

Täname külastajaid suure ja sooja vastuvõtu eest, aitäh korraldajatele, kes meid kutsusid ja suurim tänu Valdekule, kes meid juhtis ning  kogu päästemeeskonnaga  igati toetas ja abistas.